Kategorie
Uncategorized

31 Jarmark Brocante w Meru

W dniu 17 czerwca przedstawiciele Izabelińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast i Gmin uczestniczyli w  31 Jarmarku  Brocante w naszej gminie partnerskiej Méru we Francji.

Jarmark Brocante jest corocznym wydarzeniem organizowanym dla mieszkańców gminy przez francuskie stowarzyszenie partnerstwa miast i gmin – Association Méru-Borken-Izabelin. Festyn jest  jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu społeczności lokalnej Méru. Co roku bierze w nim udział kilka tysięcy mieszkańców naszej francuskiej gminy partnerskiej.

Stowarzyszenie Association Méru-Borken-Izabelin jako gospodarz i organizator wydarzenia zaprosił również do wzięcia udziału przedstawicieli gmin partnerskich miasta Méru: delegacje z Borken (Niemcy) i Izabelina. Podczas jarmarku zorganizowaliśmy stoisko promocyjne, na którym prezentowaliśmy zdjęcia gminy Izabelin, foldery i materiały promocyjne przybliżające walory przyrodnicze naszej gminy, przedstawiliśmy wspólne partnerskie przedsięwzięcia z ostatnich lat (m. in. zdjęcia z wizyty gmin partnerskich w Izabelinie, albumy z Konkursu Fotograficznego ‘z Pięknem Przyrody przez Granice”), a także częstowaliśmy odwiedzających tradycyjnymi polskimi wyrobami cukierniczymi. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Méru.  Wydarzenie było też okazją do nawiązania kontaktów z miejscową Polonią, często drugim, trzecim pokoleniem, urodzonym już we Francji.

Fot. Katarzyna Renaud, Maciej Motelski