Jesienny rodzinny rajd rowerowy

listopada 18, 2016

W dniach 21-22 października odbyła się kolejna impreza organizowana przez ISPMiG. Tym razem była to turystyczna propozycja adresowana do mieszkańców naszej gminy oraz gmin  partnerskich.

W imprezie udział wzięło dziewięcioro gości z gminy Borken /Niemcy/, siedmioro z gminy Meru /Francja/ oraz kilkanaście osób z gminy Izabelin.

Planowano odbyć dwudniowy rodzinny  rajd rowerowy.

Przygotowana trasa obejmowała przejazd pierwszego dnia kompleksami leśnymi KPN do Lasu Młocińskiego wzdłuż Wisły do Starówki warszawskiej.  Powrót, w strugach deszczu odbył się po uliczkach Żoliborz i Bielan następnie przejazd do Izabelina.

Na kolejny dzień planowana była trasa do Roztoki i Julinka z chwilą refleksji przy cmentarzu w Palmirach.  Załamanie pogody ograniczyło plany drugiego dnia i zaplanowana trasa pokonana została samochodami. Udało się jednak zrealizować zamiar krótkiej zadumy nad mogiłami w Palmirach oraz bardzo miły spacer w okolicach Roztoki. Zwiedziliśmy także ośrodek w Julinku, który obecnie poddawany jest rewitalizacji. Pracownicy ośrodka zapoznali nas z ekspozycją związaną z historią szkoły cyrkowej.

Pomimo niezbyt przyjaznej pogody uczestnikom dopisały humory.

Zapraszamy mieszkańców  naszej gminy na kolejne imprezy organizowane przez ISPMiG oraz zachęcamy do współpracy.