Gala Konkursu”Międzynarodowe Zagadki Matematyczne” – wizyta młodzieży z Meru, Mickun i gminy Dołnij Cziflik w Izabelinie

Izabelińskie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast i Gmin zorganizowało w 2019 roku kolejną, już siódmą edycję konkursu „Międzynarodowe Zagadki Matematyczne”. Wzięło w nim udział ponad 100 uczniów ze szkoły podstawowej w Izabelinie, Edulab w Starych Babicach, Lotników Amerykańskich w Warszawie oraz ze szkół partnerskich gmin Izabelina – Meru, Mickun i  Dolnij Cziflik. Laureatów konkursu gościliśmy w Izabelinie w dniach 28 maja-1 czerwca. Podczas Gali, która odbyła się 31 maja w Centrum Kultury Izabelin, młodzież przedstawiła  zwycięskie prezentacje i odebrała nagrody. Nasi partnerzy mieli też okazję zwiedzić Warszawę. Okazją do lepszego poznania się   były też wspólna dyskoteka i zawody sportowe.

Dziękujemy koordynatorkom projektu – Grażynie Zielińskiej i Janinie Sosnowskiej, rodzinom z Izabelina, które przyjęły gości z zagranicy w swoich domach, pracownikom Urzędu Gminy, CKI, szkoły podstawowej w Izabelinie oraz firmie Joanna za współpracę i wsparcie. Młodzież zachęcamy do matematycznych zmagań w kolejnej edycji konkursu w 2020 roku.

Projekt ‚Międzynarodowe Zagadki Matematyczne VII edycja” współfinansowany był przez Gminę Izabelin.

wrzesień 9, 2019