Borken

Sprawozdanie Wurstmarkt 2014

4 Targi Weków i Wędlin Północnej Hesji 2014 w Borken

W dniach 26-28.09. 2014 pięcioosobowa delegacja Izabelińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast i Gmin w składzie: Mateusz i Joanna Zielińscy, Maja Niestojek, Roman Zawadzki i Joanna Tołczyk udała się do partnerskiej Gminy Borken, by wziąć po raz drugi udział w Targach Weków i Wędlin Północnej Hesji. Przebrani w tradycyjne krakowskie stroje członkowie Stowarzyszenia zachęcali mieszkańców Borken i innych rejonów Hesji do degustacji tradycyjnych polskich wyrobów.

Oprócz tego podczas wizyty uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w degustacji win z obszaru Morza Śródziemnego, zwiedzić Zamek Waldeck oraz zobaczyć zaporę nad Jeziorem Eder (trzeci co do wielkości zbiornik retencyjny Niemiec), która w tym roku obchodzi 100 rocznicę budowy.

Nie można też nie wspomnieć o krótkiej, ale bardzo sympatycznej wizycie podczas święta przedszkola w Borken. Mieliśmy możliwość w jej trakcie obserwacji wekowania jabłek i  poszerzenia wiedzy o cukrach, konsekwencją której była wystawa w szkole podstawowej w Izabelinie. Uświadomiło nam to jak jest istotne dla dzieci, by mogły łączyć naukę z zabawą i miłą atmosferą, a także promowanie świadomości zdrowotnej u najmłodszych w naszej gminie.

Dziękujemy serdecznie w imieniu izabelińskiej społeczności burmistrzowi Borken Berndtowi Heßlerowi za zaproszenie oraz wszystkim, którzy sprawili, że pobyt naszej delegacji przebiegł w tak miłej atmosferze.

Podczas wizyty była też ogólnie poruszona kwestia wznowienia wymiany uczniów  ze Szkół w Borken i Izabelinie oraz podkreślona chęć kontynuacji konkursu matematycznego.

Sporządziła Joanna Tołczyk.

Poniżej znajdą Państwo wersję do druku

 Wurstmarkt2014-Sprawozdanie

DSCF2820DSCF2817DSCF2808

Październik 2014 – otrzymaliśmy z Borken, artykuły prasowe dotyczące naszej wizyty, które zamieszczamy poniżej wraz z tłumaczeniami.

SKMBT_C28014110616401

SKMBT_C28014110616400

podziękowanie z Borken na udział w Wurstmakt 2014

borken-wurstmarkt-2014

  • Linked In
  • Google