Informacyjne

ISPMiG na pikniku szkolnym w Izabelinie

4e934-IMG_1934

Izabelińskie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast i Gmin było wzięło udział w Pikniku Szkolnym, który odbył się 13 czerwca 2015 r. w izabelińskiej szkole przy ul. Wojska Polskiego. Piknik promował zdrowe żywienie i aktywny tryb życia pod hasłem „ZDROWO JEMY, AKTYWNIE ŻYJEMY”.

 

Na wystawie pt „Słodkiego miłego życia…” autorstwa pani Joanny Zielińskiej z naszego stowarzyszenia można było dowiedzieć się  o zawartości cukru w produktach. Inspiracją do stworzenia tej wystawy, była podobna praca przedstawiona w partnerskiej gminie Borken.

Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem i wiele osób stwierdzało, że nie miało do tej pory takiej wiedzy.
Zachęcaliśmy też przybyłą młodzież do wzięcia udziału w spływie kajakowym Biebrzą w terminie  11.07-17.07, którego głównym organizatorem jest pani Grażyna Zielińska, wieloletnia prezes Stowarzyszenia.

Oprócz tego na stoisku naszego Stowarzyszenia można było napić się świeżo wyciskanego soku z : pomarańczy, grejpfrutów, marchwi, jabłek  czy kiwi. Jesteśmy wdzięczni gimnazjalistkom z Izabelina za pomoc w ich przygotowaniu.

Mieliśmy też możliwość zaprezentować tablice wykonane przez panią Hannę Kwietniewską, na których można zobaczyć zapisaną w fotografiach historię i działania  Izabelińskiego stowarzyszenia Partnerstwa Miast i Gmin.

Bardzo jesteśmy wdzięczni organizatorom za możliwość udziału w pikniku i mamy nadzieję, że to dobry początek współpracy naszego stowarzyszenia z lokalnymi instytucjami i organizacjami w tym zakresie.
Tekst: Joanna Tołczyk

  • Linked In
  • Google